Trendům v bydlení vládne udržitelnost i přírodní materiály

Úspory, ekologie, ale také estetika – to vše ovlivňuje trendy v bydlení. Společnost se mění a s ní i trh, technologie nebo design. Přečtěte si článek o tom, co je v bydlení aktuálně moderní.  

Zelené budovy jsou budoucnost

Energeticky úsporné domy se na českém trhu s nemovitostmi objevují stále častěji. Takzvané zelené budovy využívají co nejvíc udržitelných prvků, jako jsou například recyklované materiály, zelené střechy, centrální rekuperace nebo fotovoltaika. Hlavním cílem je snížení dopadu na životní prostředí i peněženku, a to při zachování vysoké životní úrovně. 

nabíjení elektromobilu

V rezidenci Green Mladá Boleslav jsme všechny jednotky navrhli tak, aby splňovaly nejlepší energetický standard „A“. V rámci úsporných opatření bytový dům využívá například tepelná čerpadla. Ta převádějí vnější energii z okolí právě tam, kde je nejvíce potřeba. A fungují tak jako velmi efektivní zdroj vytápění.

rostliny na oknech

Důležitá je příroda, komunita i občanská vybavenost

S rostoucím pracovním vytížením se zvyšují i nároky na kvalitu volného času. V rámci psychohygieny tak dává řada lidí přednost pobytu v přírodě a péči o sebe sama. 

Prostory ke společenskému vyžití, kde můžete realizovat své zájmy a poznávat nové lidi, se staly velmi žádaným prvkem. Nejčastěji se jedná o parky, sportovní hřiště, kavárny nebo grilovací spoty přímo v blízkosti nových staveb. 

Dobrou kávu a posezení u grilu s přáteli si můžete samozřejmě dopřát i v naší rezidenci. Navíc je bytový dům postavený v těsné blízkosti golfového hřiště. A po hře si můžete přímo v areálu dopřát také fyzioterapii nebo masáž

výhled z terasy

Přírodní materiály hrají prim

Ať už jde o nábytek v obýváku nebo dřevěnou podlahu na terase, jedno je jisté. Přírodní materiály zažívají ve 21. století renesanci. A to jak v interiéru, tak exteriéru. Kvalitně zpracované dřevo lahodí oku a při dobré péči vydrží desítky let. V kombinaci s dalšími materiály v neutrálních barvách, jako je kámen či beton, dokáže dřevo udělat z bytu útulný domov s nádechem přírody i luxusu. Přesvědčte se sami. 

Balkonová okna jako designový prvek i úsporné řešení

Čistý design a dostatek přirozeného světla patří mezi hlavní bytové trendy v západní Evropě. Velká balkonová okna jsou v dnešní době součástí téměř každé moderní novostavby. Propouští totiž do domu dostatek denního světla – opticky tak rozšíří jakoukoliv místnost a vám nabídnou výhled do okolí. V naší rezidenci navíc budete z okna koukat přímo na privátní zahradu s jezírky. 

Sluneční paprsky zajistí, že nebudete muset tak často svítit. V chladnějších dnech navíc příjemně prohřejí celou místnost. Díky tomu může být účet za energie výrazně nižší. Navíc je prokázáno, že dostatek světla zvyšuje energii i produktivitu. 

Nabíjecí stanice pro elektroauta: příprava na budoucnost

S rostoucím zájmem o udržitelnost a ekologii se zvyšuje i počet aut s alternativním pohonem. Proto u nás najdete také parkovací místa s nabíjecími stanicemi pro elektrická auta. 

Máte zájem o moderní a udržitelné bydlení? Prohlédněte si nabídku bydlení v rezidenci Green Mladá Boleslav.